Zadzwoń! 730 700 016

Pompy ciepła

Nasza kompleksowa oferta

Naszym klientom oferujemy pompy ciepła renomowanych marek

Mitsubishi

Nibe

Panasonic

Rotenso

Dlaczego nasze pompy ciepła?

Pompy ciepła
najlepszych marek
Mitsubishi, Nibe, Panasonic Rotenso, Netsu i Kaisai

Kompleksowy
montaż

Pomoc
w uzyskaniu Dotacji
Czyste Powietrze

Finansowanie bankowe
do 120 miesięcy, stałe atrakcyjne oprocentowanie

Zasada działania pompy ciepła powietrze - woda 

Pompa ciepła składa się z dwóch zasadniczych urządzeń. Jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Najprostszy podział pomp ciepła powietrze woda to typ split i typ monoblok.

 

W pompach typu split wymiana ciepła następuje w jednostce wewnętrznej, a jednostka zewnętrzna i wewnętrzna jest połączona ze sobą instalacją gazową.

 

W pompach typu monoblok wymiana ciepła następuje w jednostce zewnętrznej. W zależności od modelu i producenta jednostka wewnętrzna jest obecna lub nie. Urządzenie zewnętrzne i instalacja centralnego ogrzewania jest połączona instalacją wodną.

 

Niezależnie od typu pompy zasada działania jest podobna. Około 75% energii pochodzi z … powietrza, pozostałe 25% to energia elektryczna. Pompa usuwa ciepło z powietrza i przenosi je na wodę, którą podgrzewa (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa). Wewnątrz jednostki zewnętrznej znajduje się sprężarka, która jest sercem pompy. Wykorzystuje ona proste prawo fizyki: przy rozprężaniu gazu następuje utrata energii, czyli chłodzenie - to samo zjawisko można zaobserwować przy używaniu dezodorantu, natomiast przy sprężaniu występuje dodatni bilans energetyczny zatem ogrzewanie. Energia ta zostaje następnie przekazana z czynnika gazowego na wodę, która znajduje się w instalacji centralnego ogrzewania. Przy wyjątkowo niskich temeperaturach zewnętrznych pompa ciepła traci na swojej efektywności. Wtedy w urządzeniu samoczynnie włącza się grzałka która w “sztuczny” sposób umożliwia dalszą pracę całego systemu. Najlepsze pompy ciepła mogą utrzymywać w sposób samodzielny zadaną temperaturę w budynku do –12°C na zewnątrz a we współpracy z grzałką do -28°C.

 

Działanie pompy ciepła wydaje się nieprawdopodobne. Jednak to samo zjawisko tyle że odwrotne umożliwia działanie lodówki lub klimatyzacji.

 

Technologia pomp ciepła nie jest nowatorska. Znana jest już od 1824 roku, a pierwszy raz zastosowana została w ogrzewaniu w 1945 roku. Rynkowi potentaci jak Biwar (pompa Nibe) czy Panasonic produkują pompy ciepła jakie znamy dzisiaj od lat 70 ubiegłego wieku.

Jak pompa ciepła ogrzewa budynek?

Pompa ciepła pracuje w sposób ciągły i równomierny. Dzięki termostatom pokojowym i zewnętrznym utrzymuje wewnątrz budynku zadaną przez użytkownika temperaturę na przykład 23°C. Użytkownik nie musi wnikać w temperaturę ogrzewania – jak w większości tradycyjnych urządzeń grzewczych. Pompa sama dobiera parametry swojej pracy. Istnieje możliwość zaprogramowania urządzenia w taki sposób, żeby pracowało głównie w godzinach pracy instalacji fotowoltaicznej lub w godzinach tańszej taryfy nocnej.

Pompa ciepła - dla jakich budynków jest
odpowiednim źródłem ciepła?

Wbrew obiegowej opinii pompy ciepła nie są ściśle związane z nowym budownictwem. Warunkiem koniecznym żeby pompa ciepła pracowała sprawnie i adekwatnie do potrzeb ogrzewała budynek jest to żeby był on ocieplony. W szczególności posiadał szczelne okna, izolacje cieplną dachu i ścian. Dobre wysokotemperaturowe pompy ciepła wytwarzają temperaturę nawet do 65oC. Żeby uświadomić sobie ile to jest można mieć na uwadze, że przy 60°C następuje ścianie białka jajka. Jeżeli w tej chwili podczas wielkich mrozów nie masz na kotle wyższych temperatur to pompa ciepła jest dla ciebie. Pompa ciepła będzie współpracowała zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i z grzejnikami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pompy ciepła?

W mnogości sprzętu dostępnego na rynku warto wiedzieć na jakie cechy pomp ciepła warto zwracać uwagę przy wyborze rozwiązania dla siebie. Pompa ciepła powinna być przecież ekonomiczna i niezawodna a jej głównym zadaniem jest to żeby odpowiednio ogrzała budynek. Te cechy to:

 • Temperatura wyjściowa pompy: niskotemperaturowa (do 50°) czy wysokotemperaturowa (do 65°)

 • Sezonowa efektywność grzewcza pompy SCOP – ile prądu zużyje pompa w ciągu sezonu grzewczego – im wyższy parametr tym lepiej

 • Minimalna temperatura pracy pompy – najlepsze urządzenia są w stanie utrzymać zadaną temperaturę w budynku przy –20° a nawet -28°

 • Czy pompa jest inwerterowa. Obecność inwertera zwiększa żywotność urządzenia, optymalizuje jego pracę a co za tym idzie ilość zużytej energii.

 • Pompa jest 1-fazowa czy 3-fazowa? Pompa jednofazowa o mocy 9kW obciąży domową instalacje elektryczną o wiele bardziej niż pompa o mocy 9kW trzyfazowa. Jednofazowe pompy ciepła wymagają  mocniejszych zabezpieczeń elektrycznych i kabli o większych przekrojach.

 • Czy pompa ciepła ma możliwość chłodzenia?

 •  Głośność pracy urządzenia

 • Długość gwarancji – większość pomp ma gwarancje 3 lata, a pompy od najlepszych producentów 5 lat a nawet 7 lat

 • Wiarygodność i doświadczenie producenta

Pełen zakres usług

Rozumiemy, że sprawa odpowiedniego doboru pompy ciepła i właściwie wykonanego montażu jest kluczowa. To urządzenie ma przecież zapewnić ciepło w domach naszych klientów przez wiele lat. Dlatego oferujemy pompy ciepła z kompleksowym montażem poprzedzony audytem i dokładnym wybadaniem potrzeb klienta. W ramach kompleksowej usługi:

 • Pompa ciepła - jednostka zewnętrzna i wewnętrzna (hydrobox lub all in)
 • Transport i zamontowanie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej pompy
 • Wszystkie niezbędne akcesoria hydrauliczne i montażowe
 • Bojler i bufor (w razie konieczności)
 • Okablowanie i zabezpieczenia elektryczne
 • System sterowania pompą ciepła w tym termostaty pokojowe i zewnętrzne, centrala sterująca
 • Roboty hydrauliczne i gazowe
 • Roboty elektryczne
 • Uruchomienie pompy, test szczelności oraz instruktarz użytkowników
 • Pomoc w uzyskaniu dotacji Czyste Powietrze

Naszym klientom złożymy również ofertę montażu lub rozbudowy instalacji fotowoltaicznej w celu zapewnienia darmowego zasilania pompy ciepła.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Efektywność

Pompa ciepła jest najbardziej efektywnym elektrycznym urządzeniem grzewczym

Ekonomia

W okresie żywotności zwróci się wielokrotnie

Ekologia

Ogrzewanie zeroemisyjne

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie przed wzrostem cen opału lub gazu

Komfort

Koniec z czasochłonną obsługą pieca

Pompa ciepła, najtańsze ogrzewanie?

Pompy ciepła są najbardziej efektywnym ogrzewaniem elektrycznym. Potrzebują około 4 razy mniej prądu niż klasyczne piece eklektyczne i 3 razy mniej prądu niż piece indukcyjne. Oznacza to że pompa ciepła jest bardzo tania w eksploatacji.

 

Konfrontując pompy ciepła z klasycznymi sposobami ogrzewania również okazuje się że jest najefektywniejsza. Eksploatacja pompy ciepła jest prawie 3 razy tańsza niż ogrzewanie węglem, 2 razy tańsza od ogrzewania kotłem gazowym i aż 5 razy tańsza od ogrzewania olejem opałowym!

 

Zastosowanie taryfy G12 lub G13 spowoduje jeszcze większe obniżenie kosztów energii o około 20-30%. A założenie instalacji fotowoltaicznej o odpowiedniej mocy gwarantuje darmowe ogrzewanie.

Darmowe ogrzewanie - połączenie pompy ciepła
i instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd, który jest najbardziej uniwersalnym medium energii, prąd ten może zasilić pompę ciepła. Ponieważ fotowoltaika pracuje w dzień, a w ciągu roku głównie w sezonie letnim to darmowe korzystanie z pompy ciepła zapewnia rozliczenie prosumenckie – net-billing. Zimą w okresie grzewczym pompa ciepła będzie korzystała z prądu zakupionego za zysk ze sprzedaży prądu w okresach dużego nasłonecznienia. Latem kiedy pompa ciepła produkuje wyłącznie ciepłą wodę użytkową korzysta wyłącznie z czystej energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne.

fotowoltaika
Dotacje na pompy ciepła

Przy zakupie pompy ciepła można liczyć na dotacje i ulgi

Program  Czyste Powietrze

13 500 zł w podstawowym poziomie dofinansowania

18 000 zł w podwyższonym poziomie dofinansowania

Ulga termomodernizacyjna
zwrot 17% lub 32% w zależności od progu podatkowego inwestora. Ulga łączy się z programem Czyste Powietrze

Lokalne i gminne

programy wymiany pieców

które czasami sumują się z Czystym Powietrzem. To kwoty rzędu od 3 tysięcy do nawet 50% wartości inwestycji.

Finansowanie termomodernizacji budynku

Podobnie jak przy instalacjach fotowoltaicznych kupując pompę ciepła można skorzystać z preferencyjnego finansowania bankowego. Współpracujemy w tym zakresie z Credit Agricole. Dla naszych klientów wynegocjowaliśmy bardzo atrakcyjne warunki. Rata jest stała, a nadpłata nie niesie za sobą dodatkowych kosztów. Nadpłacając kredyt dotacją Czyste Powietrze czy zwrotem z Ulgi Termomodernizacyjnej można znacząco zmniejszyć ratę lub całkowicie zakończyć spłacanie rat!

FAQ

Zadzwoń!

Porozmawiamy o doborze technologii i wycenimy urządzenia!

tel. 730 700 016 - oddzwonimy do Ciebie!

Wybierz temat, który Cię interesuje

Chcę umówić się na rozmowę
Kotły indukcyjne
Fotowoltaika
Inteligentne sterowanie
Pompy ciepła

Uwagi dodatkowe

hCaptcha