”
Zadzwoń! 730 700 016
TO KOMFORT I OSZCZĘDNOŚĆ
Zestaw I
Automatyka i sterowanie kotłem indukcyjnym – zestaw przystosowany do samodzielnego montażu.
W skład zestawu wchodzi:
Dodatkowo na zamówienie Klienta:
możliwość wbudowania licznika elektronicznego do pomiaru zużycia energii elektrycznej
możliwość wbudowania elektronicznego programatora czasowego
możliwość wbudowania kolejnego obwodu pompy obiegowej
możliwość wbudowania dodatkowego sterowania każdego segmentu grzewczego
Zestaw II
Automatyka i sterowanie kotłem indukcyjnym – zestaw podstawowy poszerzony o bezprzewodowy regulator temperatury, przystosowany do samodzielnego montażu.
W skład zestawu wchodzi:
Dodatkowo na zamówienie Klienta:
możliwość wbudowania licznika elektronicznego do pomiaru zużycia energii elektrycznej
możliwość wbudowania elektronicznego programatora czasowego
możliwość wbudowania kolejnego obwodu pompy obiegowej
możliwość dodatkowego sterowania każdego segmentu grzewczego
Zestaw III
Automatyka i sterowanie kotłem indukcyjnym – zestaw podstawowy poszerzony o funkcję smartdom.
Pakiet inteligentny dom posiada zespół urządzeń do sterowania kotłem indukcyjnym oraz do kontroli jego osiągniętej temperatury, wraz z zabezpieczeniem przed ewentualnym uszkodzeniem cewki kotła.
Wydajność kotła ustalana jest poprzez elektroniczny system podtrzymywania stanu jego pracy.
Ponadto do zestawu dołączona jest centrala z bezprzewodowym dostępem do internetu oraz aplikacja, która umożliwia zdalne sprawdzanie oraz konfigurowanie parametrów i temperatur kotła. Mamy pełną kontrolę nad systemem pracy kotła zarówno w domu za pomocą sieci WI-FI oraz poza domem za pomocą sieci operatorów komórkowych.
Dodatkowo do zestawu (w zależności od potrzeb klienta) dołączone są bezprzewodowe czujniki temperatury poszczególnych pomieszczeń, jak i czujnik bezprzewodowy zewnętrzny, którego celem jest zbieranie informacji na temat temperatury panującej na zewnątrz budynku. Można też bez problemu ustalić godzinę pracy (grzania) zgodnie z harmonogramem, lub ręcznie ustawić czas grzania z dowolnego miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Zaletą systemu jest niezawodność i stabilność jego pracy.
Czy pamiętasz jaki kiedyś odkręciłeś w pokoju grzejnik i wyszedłeś zapominając o nim?
W pomieszczeniu zrobiło się bardzo gorąco aż niekomfortowo. W tej chwili twój piec spalał gaz czy inny opał żeby umożliwić kaloryferowi grzanie, straciłeś w tym momencie również pieniądze.
A czy pamiętasz jak zimą budziłeś się rano w zimnym pokoju i zanim zdążył się nagrzać minęło kilkadziesiąt minut?
Rozwiązaniem dla powyższych problemów związanych z komfortem cieplnym i ekonomiką ogrzewania jest automatyka sterująca pracą grzejników, ogrzewania podłogowego czy pieca (dowolnego typu).
Odpowiedzią na potrzebę pełnego komfortu grzewczego jest system smart dom którego zadaniem jest w sposób inteligentny i w pełni automatyczny sprostać wymaganiom wszystkich domowników. W skład systemu wchodzi centrala sterująca, głowice termostatyczne które kontrolują pracę grzejników oraz termostaty pokojowe - których zadaniem jest detekcja zmian temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.
Bezprzewodowy regulator ma za zadanie utrzymywać w pomieszczeniach zadaną temperaturę. Jest to serce całego systemu. Za pomocą siłowników otwiera i zamyka zawory włączając i wyłączając obieg. Na jednej jednostce można kontrolować aż 16 stref grzewczych, co oznacza że w każdym pokoju w domu może panować inna temperatura. Siłowniki o których mowa to głowice montowane do grzejników w pomieszczeniach. O tym jaka temperatura panuje w pomieszczeniu jednostka centralna wie dzięki połączeniu z termostatami pokojowymi. Użytkownik budynku może zmieniać temperaturę na jednostce centralnej i zdalnie przez swojego smartfona.
Oferujemy naszym klientom zakup wszystkich urządzeń potrzebnych do stworzenia systemu smart dom z montażem lub bez montażu.
Bezprzewodowy
regulator Wi-Fi
Bezprzewodowe
siłowniki grzejnikowe STT-868
Termostaty
pokojowe
Oraz wiele modyfikacji tego systemu dopasowanego do potrzeb i warunków technicznych klientów.
Firma Tech, która jest producentem sterowników to polska firma o europejskim zasięgu, sprzęt który oferuje jest wysoce niezawodny, a przy tym zaawansowany technicznie i posiada wyjątkowy szykowny design.
Celem stosowania automatyki sterującej i pomiarowej jest kontrola temperatury w pomieszczeniach a co za tym idzie na konkretnych grzejnikach czy segmentach ogrzewania podłogowego. Dostosowywanie tej temperatury do warunków panujących na zewnątrz budynku oraz do trybu życia i upodobań mieszkańców. Sterowniki te optymalizują i harmonizują również pracę zródła ciepła dzięki temu wydłużają ich żywotność i redukują koszty energii.
Montując piece indukcyjne zawsze proponujemy naszym klientom rozwiązania optymalizujące pracę urządzenia, jeszcze większą redukcje kosztów i przede wszystkim komfort. Takim rozwiązaniem są właśnie urządzenia sterujące automatyczne lub inteligentne. Zarówno piece indukcyjne jak i urządzenia sterujące są urządzeniami uniwersalnymi, oznacza to że mogą współpracować z dowolną istniejącą instalacją c.o. jak i innymi źródłami ciepła. podzieliliśmy je na 3 możliwe warianty które klient może dobrać do kotła indukcyjnego.
Wariant I
sterowanie podstawowe
Wariant ten pozwala na 16 różnych modeli pracy centralnego ogrzewania, dzięki czemu można dostosować pracę kotła do instalacji fotowoltaicznej, taryfy G12, G13 oraz do upodobań i trybu życia domowników. W efekcie zapewniony jest komfort i oszczędności wynikające z optymalnego użycia prądu z paneli fotowoltaicznych lub taniego prądu nocnych taryf. W skład zestawu wchodzą:
Wariant II
sterowanie zaawansowane
Wariant ten jest wariantem podstawowym rozszerzonym o sterownik radiowy kontrolujący pracę kotła oraz o termostaty pokojowe. System ten pozwala na inteligentną pracę kotła oraz na sterowanie centralnym ogrzewaniem nie w kotłowni, lecz w dowolnym pomieszczeniu. Jest to wariant najczęściej wybierany przez naszych klientów. Na zamówienie klienta ten wariant można powiększyć o:
Wariant III
inteligentny dom
Zaletą tego systemu jest pełen komfort, maksymalna optymalizacja zużywanej energii oraz możliwość sterowania systemem będąc poza domem. Pełna współpraca zródła ciepła z instalacją fotowoltaiczną i czasowa kontrola pracy pieca – piec będzie pracował głównie w godzinach tańszej taryfy. Wydajność kotła, temperatura i godziny pracy zarządzane są przez inteligentny system sterowany przez urządzenie mobilne lub komputer. W skład zestawu wchodzą:
FAQ
Czy żeby korzystać ze smart dom muszę wymienić grzejniki pokojowe?
Nie, wszystkie nowoczesne grzejniki są dostoswane do zamontowania w nich głowic termostatycznych.
Czy żeby skorzystać ze smart dom muszę robić większy remont?
Nie. Wszystkie czujniki, głowice i centrala komunikują się ze sobą zdalnie za pomocą sieci domowej. Nie ma konieczności prowadzenia kabli.
Czy jest sens montować smart dom w domku letniskowym?
Tak. Całoroczne domy letniskowe to budynki jak każde inne. Wyziębienie murów prowadzi do degradacji konstrukcji a także umożliwia pojawienie się pleśni. Dobrze w takim domu podczas nieobecności utrzymywać temperaturę przynajmniej 10 stopni, a przyjeżdżając mieć już nagrzane do komfortowego poziomu. W smart dom można sterować temperaturą zdalnie.
Po co automatyczne sterowanie ogrzewaniem?
Przede wszystkim by czuć się w pełni komfortowo we własnym domu. Uniknąć kilkustopniowych wahań temperatury kiedy samodzielnie odkręcamy i zakręcamy grzejniki. Takie zarządzanie termiką generuje również zyski ekonomiczne w postaci oszczędności opału. Dodatkowo urządzenie grzewcze pracuje wtedy harmonijnie co ma niemały wpływ na jego żywotność.
Jakie korzyści daje automatyka?
Poza aspektem ekonomicznym czyli ograniczeniem zużywanego paliwa czy energii elektrycznej istotny jest aspekt komfortu cieplnego. Rozumiemy to dwojako. Po pierwsze w pomieszczeniach utrzymywana jest zadana temperatura w sposób ciągły, po drugie sterowanie urządzeniem grzewczym odbywa się “z kanapy” bez konieczności wizyt w kotłowni.
Czy automatyka sterująca jest konieczna?
Tak, każde nowoczesne urządzenie grzewcze posiada mniej lub bardziej zaawansowaną automatykę sterującą. Jej zaawansowanie wpływa znacząco na jakość pracy i żywotność urządzenia.
Ile to kosztuje?
Wycena automatyki sterującej zaawansowanej i smart dom jest indywidualna. Każdy dom, każdy klient i każda instalacja centralnego ogrzewania są inne. Dobranie przez nas urządzeń i ich montaż jest również sprawą indywidualną.
Ogrzewanie a fotowoltaika
Systemy instligentnego sterowania pozwalają na połączenie instalacji fotowoltaicznej z piecem elektrycznym, kotłem indukcyjnym i pompą ciepła. Połączenie takie polega na tym żeby zródło ciepła pracowało głównie wtedy kiedy dostępna jest czysta i “nieopodatkowana” energia z elektrowni dachowej. Poprzez akumulacje ciepła w buforze prąd wytworzony w dzień zasila centralne ogrzewanie przez całą dobę.
Czy to rozwiązanie tylko do kotłów indukcyjnych?
Nie. Automatyka sterująca jest uniwersalna. Można ją połączyć z ogrzewaniem gazowym czy piecami podajnikowymi. Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym czy elektrycznym taka automatyka jest nawet wskazana.
Jak połączone są czujniki?
Czujniki stosowane przez nas korzystają z sieci Wi-fi lub sieci komórkowej (karty SIM), nie ma więc konieczności prowadzenia kabli, kucia bruzd czy większych remontów w budynku.
Czy mogę sterować ciepłem w domu przez smartfona?
Tak w rozwiązaniu “inteligentny dom” termiką budynku można sterować z urządzeń mobilnych, jest również możliwość samodzielnego zaprogramowania własnego trybu ogrzewania.
Czy tyle elektroniki to niezawodne rozwiązanie?
Jak najbardziej. Używane przez nas podzespoły są wyprobowane i niezawodne. Niedopuszczalna dla nas byłaby sytuacja, że cokolwiek się zepsuje a klienci zostaną bez ogrzewania lub ciepłej wody.
Zadzwoń!
Porozmawiamy o doborze technologii i wycenimy urządzenia!
tel. 730 700 016 - oddzwonimy do Ciebie!