BLOG

 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Fotowoltaika vs. Solary

   

  Bardzo często podczas rozmów na temat tego czym jest fotowoltaika spotykam się z tym że mylnie uważa się że produkują ciepło. Pomyłka zazwyczaj bierze się z wizualnego podobieństwa paneli fotowoltaicznych do kolektorów słonecznych zwanych potocznie solarami. Czym się to różni, jak rozpoznać i czy fotowoltaiką można ogrzać wodę użytkową?

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Czy fotowoltaika ogrzeje wodę użytkową?

   

  Panele fotowoltaiczne produkują prąd, najbardziej uniwersalne medium które zasila każde urządzenie w naszym domu. Panelami fotowoltaicznymi można podgrzewać wodę, choć nie bez pośrednio.

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Dofinansowanie na fotowoltaikę. Ulga Termomodernizacyjna

   

  Kwota dofinansowania z rządowego programu Mój Prąd może wydawać się zbyt niska i niezachęcająca wystarczająco do zainwestowania we własną elektrownię fotowoltaiczną. Z pomocą przychodzi kolejny program dzięki któremu można nabyć fotowoltaikę dużo mniejszym kosztem. Oba dofinansowania łączą się!

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Dofinansowanie na fotowoltaikę. Program rządowy Mój Prąd

   

  Chęć oszczędzania i życia w bardziej ekologiczny sposób skłania coraz szersze grono posiadaczy domów jednorodzinnych do inwestowania w odnawialne źródła energii. Jeszcze więcej potencjalnych inwestorów w OZE zastanawia się nad sensem ekonomicznym wydania niemałej sumy na własną elektrownie. Na szczęście dla nich w 2019 roku ruszył rządowy program dofinansowujący budowę własnych elektrowni dachowych „Mój prąd”. Fundusze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do wypłaty przeznaczono 1 mld zł a nabór kończy się 18.12.2020.

   

  Dowiedz się więcej