Zadzwoń! 730 700 016

Blog

Pompy ciepła

 • 10/04/2022 - Zespół Innowacyjny Dom 0 Komentarze
  Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

   

  Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym którego głównym i najważniejszym zadaniem jest ogrzać budynek nawet podczas srogiej zimy. Pobocznym zadaniem pompy jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej, niektóre urządzenia pozwalają również na odwrócenie obiegu w sezonie letnim i przy pomocy klima konwektorów lub instalacji ogrzewania podłogowego chłodzić budynek.

   

  Dowiedz się więcej
 • 20/03/2022 0 Komentarze
  Pompa ciepła zamiast kotła gazowego. Czy to się opłaca?

   

  Cena gazu ziemnego dla gospodarstw domowych wzrosła na początku roku o 57%. Przed drastycznymi skutkami wzrostu cen chwilowo chroni Polaków tarcza antyinflacyjna. Jednak podwyżki uderzą znacząco w nasze portfele już tej jesieni. A czy to już koniec podwyżek cen gazu? Czy w trudnej geopolitycznie sytuacji gaz ziemny płynący do Polski głównie ze wschodu utrzyma swoją cenę? Coraz więcej mieszkańców domów jednorodzinnych szuka alternatywy dla gazu. Czy rozwiązaniem może okazać się pompa ciepła?

  Dowiedz się więcej
 • 15/03/2022 0 Komentarze
  Wysokie ceny gazu – ogrzewanie domu w nowej rzeczywistości

   

  Na przełomie 2021 i 2022 roku miał miejsce skokowy wzrost cen gazu ziemnego. Według informacji URE dla gospodarstwa domowego o 57% a dla przedsiębiorców nawet 400 %. Obecnie Polaków przed skokową podwyżką chroni antyinflacyjna tarcza, jednak już od połowy 2022 roku ceny gazu ziemnego uderzą w nasze portfele. Co to oznacza dla przysłowiowego Kowalskiego?

  Dowiedz się więcej

Ogrzewanie elektryczne

 • 03/04/2022 - Zespół Innowacyjny dom 0 Komentarze
  Bufor ciepła – ogrzewanie elektryczne akumulacyjne

   

  Inwestorzy zainteresowani elektrycznym ogrzewaniem często zadają sobie pytanie co dla ich portfela będzie korzystniejsze. Czy może zakup pompy ciepła który wiąże się z niemałym początkowym wydatkiem ale za to użytkowanie pompy ciepła jest najtańsze w skali roku, czy może zakup znacznie tańszego kotła indukcyjnego, który potrzebuje jednak więcej energii elektrycznej? Czy jest złoty środek? Niezbyt drogie urządzenie grzewcze które jest tanie w eksploatacji. Ciekawym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie akumulacyjne. Dlaczego warto pomyśleć o buforach ciepła i jak to działa?

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/03/2022 - Zespół Innowacyjny dom 0 Komentarze
  Bufor ciepła zamiast kotła węglowego

   

  Elektryczne bufory ciepła zasilane elektrycznie, na przykład grzałkami oporowymi czy kotłem indukcyjnym są ciekawym rozwiązaniem w budynkach modernizowanych. Zdolności bufora do akumulacji ciepła przez wiele godzin umożliwiają nagrzanie setek litrów w nocy kiedy w tańszej taryfie G12 prąd jest o połowę tańszy a w dzień wykorzystanie zgromadzonego tam ciepła w instalacji centralnego ogrzewania. Jest to rozwiązanie o połowę tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie zwykłym kotłem oporowym czy elektrodowym.

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/07/2021 0 Komentarze
  Kotły indukcyjne do domów, mieszkań i biur

   

  Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w celu ogrzewania domów, mieszkań oraz biur jest instalacja kotła indukcyjnego. Nic dziwnego – jest to nie tylko idealny sposób na obniżenie comiesięcznych rachunków eksploatacyjnych, lecz również opcja bardziej przyjazna środowisku, ponieważ nie produkuje dodatkowych spalin. Dlaczego jest to tak często wybierana propozycja przy remontach lub modernizacjach budynków i na czym polega działania kotła indukcyjnego?

  Dowiedz się więcej

Fotowoltaika

 • 24/03/2022 0 Komentarze
  Inwestycja w OZE w dobie szalejącej inflacji

   

  Inflacja jest to spadek wartości pieniądza w czasie inaczej spadek wartości nabywczej pieniądza. Ale odstawmy definicje na bok. Inflacja jest to po prostu podwyżką cen, która sprawia że za 1 000 zł odłożone w skarpecie rok temu mogę kupić mniej produktów niż w chwili kiedy te pieniądze zarobiłem. Jak wysoka inflacja wpływa na nasz budżet domowy i czy jesteśmy w stanie się przed nią uchronić?

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Fotowoltaika vs. Solary

   

  Bardzo często podczas rozmów na temat tego czym jest fotowoltaika spotykam się z tym że mylnie uważa się że produkują ciepło. Pomyłka zazwyczaj bierze się z wizualnego podobieństwa paneli fotowoltaicznych do kolektorów słonecznych zwanych potocznie solarami. Czym się to różni, jak rozpoznać i czy fotowoltaiką można ogrzać wodę użytkową?

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Czy fotowoltaika ogrzeje wodę użytkową?

   

  Panele fotowoltaiczne produkują prąd, najbardziej uniwersalne medium które zasila każde urządzenie w naszym domu. Panelami fotowoltaicznymi można podgrzewać wodę, choć nie bez pośrednio.

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Dofinansowanie na fotowoltaikę. Ulga Termomodernizacyjna

   

  Kwota dofinansowania z rządowego programu Mój Prąd może wydawać się zbyt niska i niezachęcająca wystarczająco do zainwestowania we własną elektrownię fotowoltaiczną. Z pomocą przychodzi kolejny program dzięki któremu można nabyć fotowoltaikę dużo mniejszym kosztem. Oba dofinansowania łączą się!

   

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Dofinansowanie na fotowoltaikę. Program rządowy Mój Prąd

   

  Chęć oszczędzania i życia w bardziej ekologiczny sposób skłania coraz szersze grono posiadaczy domów jednorodzinnych do inwestowania w odnawialne źródła energii. Jeszcze więcej potencjalnych inwestorów w OZE zastanawia się nad sensem ekonomicznym wydania niemałej sumy na własną elektrownie. Na szczęście dla nich w 2019 roku ruszył rządowy program dofinansowujący budowę własnych elektrowni dachowych „Mój prąd”. Fundusze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do wypłaty przeznaczono 1 mld zł a nabór kończy się 18.12.2020.

   

  Dowiedz się więcej

Zadzwoń!

Porozmawiamy o doborze technologii i wycenimy urządzenia!

tel. 730 700 016 - oddzwonimy do Ciebie!

Wybierz temat, który Cię interesuje

Chcę umówić się na rozmowę
Kotły indukcyjne
Fotowoltaika
Inteligentne sterowanie
Pompy ciepła

Uwagi dodatkowe

hCaptcha