Kotły indukcyjne do domów, mieszkań i biur

 

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w celu ogrzewania domów, mieszkań oraz biur jest instalacja kotła indukcyjnego. Nic dziwnego – jest to nie tylko idealny sposób na obniżenie comiesięcznych rachunków eksploatacyjnych, lecz również opcja bardziej przyjazna środowisku, ponieważ nie produkuje dodatkowych spalin. Dlaczego jest to tak często wybierana propozycja przy remontach lub modernizacjach budynków i na czym polega działania kotła indukcyjnego?

 

Kotły indukcyjne do domów, mieszkań i biur

Działanie kotła indukcyjnego polega na wykorzystaniu do ogrzewania wody przepływającej przez odpowiednie rury oraz kanały za pomocą prądu elektrycznego. Pozwala to na wydajną pracę, która dodatkowo nie wytwarza niepotrzebnych spalin, które wydostawały się do atmosfery podczas korzystania z bardziej konwencjonalnych rozwiązań.

 

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu do ogrzewania pomieszczeń mieszkania, domu czy biura, do wyboru są warianty pojedyncze, podwójne oraz potrójne. Różnią się one od siebie głównie swoją mocą, jak i wymaganym zasilaniem oraz powierzchnią, którą są w stanie ogrzewać. Pod uwagę należy więc wziąć to, jakie wnętrze będzie miało być obsługiwane przez owe urządzenie.

 

Najczęściej, szczególnie w małych biurach, kawalerkach czy mieszkaniach działkowych, wystarczającą opcją będzie kocioł indukcyjne pojedynczy. To podstawowy model, który spokojnie będzie w stanie zapewnić ciepło w pomieszczeniach do 110 m2. Jest on całkowicie bezobsługowy, jak i również nie zajmuje dużo miejsca oraz jest bezpieczny w użytkowaniu.

 

Budynki o większej powierzchni właściwej będą wymagać wariantu podwójnego lub nawet potrójnego. Wszystko zależy od tego, ile tak naprawdę potrzebujemy mocy grzewczej. By lepiej dobrać odpowiednie urządzenie do Twojego mieszkania, domu czy biura, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasi eksperci doradzą Ci, jaki model jeszcze najodpowiedniejszy w Twojej sytuacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy owocnej współpracy z naszą firmą!

0
Feed

Zostaw komentarz