Czy fotowoltaika ogrzeje wodę użytkową?

 

Panele fotowoltaiczne produkują prąd, najbardziej uniwersalne medium które zasila każde urządzenie w naszym domu. Panelami fotowoltaicznymi można podgrzewać wodę, choć nie bez pośrednio.

 

Jak ogrzać wodę fotowoltaiką ?

 

Większość bojlerów w naszych domach przystosowana jest do włożenia grzałki elektrycznej, która odpowiednio dobrana może zastąpić podgrzewanie wody gazem czy węglem. Można stosować również elektryczne grzałki przepływowe przy każdym punkcie poboru ciepłej wody. Przeróbki takie nie są drogie i nie wymagają dużych prac. Dobór grzałek zależy od wielkości bojlera i zapotrzebowania na ciepłą wodę.

 

Dostosowanie fotowoltaiki do ogrzewania wody użytkowej.

 

Oba rozwiązania potrzebują dużej ilości prądu, dlatego instalacje fotowoltaiczną trzeba odpowiednio zaprojektować. A konkretnie dołożyć taką liczbę paneli, żeby nie płacić rachunków za prąd czyli w rozliczeniu z Zakładem Energetycznym „wychodzić na 0”.

 

Nasi klienci, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie oszczędzają nie tylko na prądzie ale też na gazie i węglu w okresie letnim. Sumarycznie inwestycja w fotowoltaikę zwraca się wtedy szybciej.

0
Feed

Zostaw komentarz