Zadzwoń! 730 700 016

Audyty energetyczne

Co to jest audyt energetyczny?

Audyt energetyczny jest to opracowanie, ekspertyza techniczna określająca zakres termomodernizacji budynku, jej opłacalność oraz wskazanie rozwiązania optymalnego.

Zakres naszych usług

Audyt
energetyczny

Świadectwa energetyczne (certyfikaty energetyczne)

Charakterystyki energetyczne budynku

Doradztwo techniczne i analiza opłacalności termomodernizacji

Badania
termowizyjne

Pomoc przy wnioskach programu Czyste Powietrze

Wychodząc naprzeciw potrzeb klientów i mając na uwadze dynamicznie rozwijający się rynek odnawialnych źródeł energii a co za tym idzie mnogość ofert różnych wykonawców przygotowaliśmy dla naszych klientów kompleksową usługę audytu energetycznego połączonego z doradztwem technicznym.

Audyt energetyczny All in One

- Wykonanie oględzin i pomiarów w tym badania termowizyjnego
- Analiza istniejącego stanu budynku i istniejących urządzeń grzewczych. Na podstawie pomiarów i obecnych rachunków i kosztów
- Analiza techniczna możliwych prac modernizacyjnych
- Wyliczenie rozwiązania optymalnego
- Informacje o parametrach technicznych (moc urządzeń grzewczych i ich parametry minimum, rodzaj i grubość izolacji itp.)
- Analiza ekonomiczna (ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku i jej koszt, oszczędności wynikające z modernizacji, stopniowanie inwestycji)
- Doradztwo przy wyborze wykonawcy i porównywaniu ofert - źródło ciepła, centralne ogrzewanie, ocieplenie a także instalacja fotowoltaiczna
- Doradztwo w zakresie dofinansowań i finansowania zewnętrznego
Pomoc przy wniosku o dotacje Czyste Powietrze

 

Pomiary i wstępne rozmowy podczas pierwszej wizyty. Audyt i wyniki przedstawione w raporcie w formie papierowej i elektronicznej. W cenie zdalne (telefoniczne) omówienie wyników oraz druga wizyta w celu przeprowadzenia doradztwa przy wyborze konkretnych ofert.

Audyt energetyczny podstawowa usługa

- Wykonanie oględzin i pomiarów w tym badania termowizyjnego
- Analiza istniejącego stanu budynku i istniejących urządzeń grzewczych
- Analiza techniczna możliwych prac modernizacyjnych
- Wyliczenie rozwiązania optymalnego wraz z informacją o ogólnych parametrach technicznych
- Analiza ekonomiczna (ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku i jej koszt, oszczędności wynikające z modernizacji, stopniowanie inwestycji)

 

Jedna wizyta, pomiary i wstępne ustalenia. Następnie raport w formie papierowej lub elektronicznej i zdalne lub telefoniczne omówienie wyników.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt energetyczny?

Zastanawiałeś się kiedyś czy w Twoim domu opłaca się wymieniać źródło ogrzewania? A może lepiej jest budynek ocieplić? Czy pompa ciepła sprawdzi się w Twoim domu, czy lepiej pomyśleć o kotle elektrycznym lub gazowym? Ile fotowoltaiki potrzebuje żeby zasilić elektryczne ogrzewanie w domu? Na co zwrócić uwagę porównując oferty różnych wykonawców?

Audyt energetyczny pozwoli znaleźć rozwiązanie najbardziej optymalne jakościowo i ekonomicznie. Ponieważ audyt przeprowadzany jest przez niezależnego fachowca to udzielane informacje będą rzetelne a klient otrzymuje pełne doradztwo techniczne i możliwość oceny otrzymanych od wykonawców ofert.

Ponieważ nie każdy musi znać się na wszystkim przed podjęciem decyzji w sprawie wymiany źródła ogrzewania, zmiany sposobu ogrzewania ciepłej wody użytkowej, ocieplenia budynku warto skonsultować się z ekspertem. Termomodernizacja budynku wiąże się z niemałymi kosztami w związku z tym wybrane rozwiązanie powinno być jak najbardziej efektywne.

Jakie informacje daje audyt energetyczny?

- Obecny stan techniczny budynku w zakresie jego energetyki
- Zakres i parametry modernizacji mających na celu zmniejszenie zużycia energii w budynku
- Jak ograniczyć starty ciepła w budynku
- Jak poprawić sprawność źródła ciepła - moc urządzenia, parametry urządzenia i zapotrzebowanie na opał lub energię eklektyczną
- Propozycja rozwiązania optymalnego
- Szacunkowy kosztorys prac modernizacyjnych
- Poziom korzyści ekonomicznych i okres zwrotu inwestycji

Co się dzieje podczas wizyty audytora?

- Obmiary budynku
- Analiza rachunków za energię elektryczną i gaz (węgiel, olej itp.)
- Wizja lokalna w kotłowni
- Badania kamerą termowizyjną
- Pomiary pirometrem i higrometrem
- Przegląd dokumentacji technicznej budynku (jeśli inwestor posiada)

Świadectwo energetyczne

Świadectwo energetyczne inaczej certyfikat jest to dokument który przedstawia ocenę energetyczną budynku. Innymi słowy ilość energii którą dany budynek potrzebuje w związku z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i przygotowaniem ciepłej wody przeliczony na 1m2 powierzchni użytkowej (ogrzewanej). W świetle obecnie funkcjonujących przepisów świadectwo energetyczne należy dołączyć do zawiadomienia o ukończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie.

Czyste powietrze

W ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze otrzymać można do 30 000 zł dofinansowania na przedsięwzięcia związane z termomodernizacją budynku w tym na wymianę nieefektywnego źródła ciepła, ocieplenie budynku, wymianę okien, zakup kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej.

 

Dotacja Czyste Powietrze przewiduje również zwrot 100% poniesionych kosztów wykonania audytu energetycznego.

Kto wykonuje audyt energetyczny?

Audyty energetyczne dla naszych klientów przeprowadza magister inżynier budownictwa. Jest osobą posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży, szeroką wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii oraz adekwatne wykształcenie.

Cennik usług

Ceny podane są w widełkach. Wartość usługi zależy od poziomu skomplikowania przedsięwzięcia oraz lokalizacji (koszt dojazdu) i podlega indywidualnej wycenie.

UsługaCena netto*
Audyt energetyczny podstawowyx
Audyt energetyczy all in onex
Świadectwo energetyczne budynkux
Charakterystyka energetycznax
Badania termowizyjne (oddzielnie)x
Doradztwo techniczne (w zależności od zakresu)x
Pomoc przy wnioskach o dotacjex

 

*Do podanych cen należy doliczyć obowiązujący podatek VAT 23%

W zakresie audytów energetycznych działamy na terenie województwa Małopolskiego, Śląskiego, Opolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Zadzwoń!

Porozmawiamy o doborze technologii i wycenimy urządzenia!

tel. 730 700 016 - oddzwonimy do Ciebie!

Wybierz temat, który Cię interesuje

Chcę umówić się na rozmowę
Kotły indukcyjne
Fotowoltaika
Inteligentne sterowanie
Pompy ciepła

Uwagi dodatkowe

hCaptcha