Zadzwoń! 730 700 016

pompy ciepła,
Kotły indukcyjne, fotowoltaika

Inteligentne sterowanie

Dom bez rachunków

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuacje w której przez najbliższe 30 lat nie ponosisz kosztów użytkowania swojego budynku? Nie kupujesz opału, nie płacisz za gaz i za prąd? Jesteś wolny od podwyżek i optymistycznie patrzysz w przyszłość, bo w Twoim portfelu co miesiąc zostaje 500 zł a nawet 1000 zł?

Dzięki odnawialnym źródłom energii jest to możliwe! Połączenie niewyczerpalnej energii słonecznej, paneli fotowoltaicznych i elektrycznego źródła ogrzewania zapewni darmowe światło i ciepło na wiele lat.   

Zgodnie z założeniami koncepcji zrównoważonego rozwoju,

 

Zakres usług firmy Innowacyjny Dom obejmuje także montaż ekologicznych systemów ogrzewania. Naszym Klientom proponujemy nowoczesne kotły indukcyjne, które mają liczne zalety: oszczędność, długi okres eksploatacji, wysoka wydajność, a przede wszystkim kompatybilność z innymi urządzeniami grzewczymi. W ofercie mamy ponadto pompy ciepła renomowanych producentów. Pompy ciepła to najtańsze w eksploatacji źródło ciepła, alternatywa nie tylko dla węgla ale również gazu ziemnego czy oleju opałowego. Szukasz solidnych kotłów indukcyjnych oraz osprzętu fotowoltaicznego? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Wzrost społeczno-gospodarczy powinien być prowadzony w harmonii ze środowiskiem naturalnym. W realizację tego celu doskonale wpisują się panele i kolektory słoneczne, które umożliwiają konwersję promieniowania solarnego na energię elektryczną i cieplną. Na rynku odnawialnych źródeł energii funkcjonujemy już od wielu lat, a fotowoltaika to jeden z podstawowych obszarów naszej działalności. Dostarczamy innowacyjne i inteligentne systemy. Oferujemy wyłącznie instalacje renomowanych producentów. 

Kotły Indukcyjne

 

W ofercie firmy Innowacyjny Dom znajdują się certyfikowane kotły indukcyjne, których montaż oferowany jest mieszkańcom Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Właściwie dobrany system grzewczy pozwala na redukcję kosztów związanych z funkcjonowaniem domu. Jakie są inne zalety tych urządzeń? W szczególności należy wymienić wysoką sprawność, brak emisji CO2, długą żywotność eksploatacyjną, brak konieczności posiadania kotłowni i kominów, możliwość podłączenia do istniejącej instalacji. Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata.

Fotowoltaika

 

Jako dostawca systemów solarnych świadczymy kompleksowe usługi instalacji OZE na obszarze województwa małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Fotowoltaika to podstawowy obszar naszej działalności. Wiedza i zdobyte doświadczenie pozwalają nam na zaproponowanie najlepszej oferty cenowej w regionie. Z montażu paneli fotowoltaicznych płyną wymierne korzyści. Wśród nich należy wskazać: dużą wydajność ogniw, dostęp do nieograniczonych zasobów czystej, zielonej energii słonecznej i niższe rachunki za prąd. Fotowoltaika to przyszłość!

Pompy ciepła

 

Naszym klientom oferujemy pompy ciepła typu powietrze-woda wyłącznie sprawdzonych, renomowanych  marek wraz z kompleksowym montażem. Pompa ciepła to alternatywa dla węgla i gazu ziemnego. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną roczne koszty ogrzewania są zerowe. Pompy ciepła to nie tylko oszczędność, ale dzięki inteligentnej automatyce komfort cieplny. Duże doświadczenie pozwala nam dobrać pompę ciepła do budynku i doradzić klientowi co wybrać z bogatego asortymentu pomp ciepła. 

Kotły indukcyjne - czym są?

Kotły indukcyjne to elektryczne źródło ogrzewania.

Są jednak dużo bardziej energooszczędne niż konwencjonalne piecyki elektryczne. Piece indukcyjne zasilają instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kocioł jest niewielkim urządzeniem, które współpracuje z każdym typem instalacji c.o. Dzięki prostocie działania, niezawodności i niezwykle długiej 30 letniej żywotności w ostatnich latach szybko zyskuje na popularności. Łącząc kocioł indukcyjny z zaawansowanymi sterownikami minimalizujemy pobór prądu urządzenia i sprawimy że życie w domu będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Piece indukcyjne - zalety

Główną zaletą pieców indukcyjnych jest uniwersalność - możemy je zamontować w nowych budynkach i w domach modernizowanych. Nowoczesna podłogówka, grzejniki panelowe, kaloryfery żeliwne - to nie problem. Zasada działania pieca jest niezwykle prosta dzięki tej prostocie urządzenie jest niezawodne a jego żywotność to aż 30 lat. Co ważne, z biegiem lat efektywność pieca nie spada pierwszego i trzydziestego roku to cały czas 98 %. Kotły indukcyjne są tańszą, bardziej niezawodną i bezpieczniejszą alternatywą dla pomp ciepła i kotłów gazowych.

Fotowoltaika - zalety

Kto nie chciałby zrezygnować z płacenia rachunków za prąd a dodatkowo za darmo gotować, ogrzewać wodę i cały dom a latem chłodzić się przy klimatyzacji? Podstawową zaletą systemów fotowoltaicznych jest to że najbardziej uniwersalne medium energii jakim jest prąd jest darmowe. Przy bilansowaniu z Zakładem Energetycznym i optymalnym doborem instalacji fotowoltaicznej rachunki za prąd spadają o 90%! Niebagatelnym czynnikiem popularności fotowoltaiki jest chęć ochrony przed podwyżkami cen prądu, jakich przez ostatnie lata wszyscy doświadczamy.

Dotacje

Przy wymianie źródła ogrzewania i montażu instalacji fotowoltaicznej nikt nie jest zostawiony samemu sobie. Programy “Czyste powietrze” “Mój prąd” “Agro energia” oraz zwrot podatku “Ulga termomodernizacyjna” i lokalne programy gminne to spore wsparcie dla osób chcących ochronić się przed rachunkami. Można liczyć na wsparcie nawet 50% poniesionych kosztów! A co najważniejsze pomagamy naszym klientom w uzyskaniu tych środków.

Abonament na Słońce - Finansowanie Eko Inwestycji

Dla naszych klientów wynegocjowaliśmy stałe, atrakcyjne oprocentowanie z możliwością wcześniejszej spłaty i co najważniejsze ze stałą ratą! 

Okres nie jest przez nikogo narzucony, klienci sami decydują na ile lat i z jakim wkładem własnym chcą finansować inwestycje!

 

Pięć kroków do domu bez rachunków

1.

Skontaktuj się z nami - przeprowadzimy audyt twojego budynku

2.

Otrzymasz od nas plan modernizacji i konkretne rozwiązania. Służymy naszym długim doświadczeniem i wszechstronnością świadczonych usług

3.

Podpisanie umów

4.

Realizacja

5.

Dotacje - pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowań

Opinie

Będąc zmuszony wymienić piec węglowy szukałem alternatywnego rozwiązania dla ogrzewania gazowego. Zastanawiałem się nad pompą ciepła i różnymi typami pieców elektrycnzych. Po kontakcie z przedstawicielem firmy dostałem rzetelne informacje o zasadach działania pieców indukcyjnych, propozycję montażu instalacji fotowoltaicznej która ma zasilić moje ogrzewanie. Teraz czekam na montaż pieca, a panele już na dachu. Zdecydowanie polecam profesjonalizm i obsługę.

Zbigniew, Cieszyn

Piec indukcyjny mam od roku, praca bez zastrzeżeń, szybki montaż. Wybrałam opcje ze sterowaniem smart. Będąc w pracy mogę regulować temperaturę w domu, oszczędzam prąd kiedy mnie nie ma, a na mój powrót w domu jest cieplutko. Po całym sezonie grzewczym okazało się że zużycie jest o około 10% większe niż zapewniała mnie firma. Jestem jednak w stanie się z tym pogodzić w zamian za komfort który mam. Planuję założyć bufor ciepła i skorzystać z taryfy G11, żeby ograniczyć koszt prądu.

Anna, Warszawa

Po awarii pieca węglowego na gwałt szukałem nowego zródła ogrzewania. Miałem już wcześniej instalacje fotowoltaiczną i właściwie nosiłem się z zamiarem ogrzania domu prądem. Pompa ciepła była jednak dla mnie za dużym wydatkiem. Na montaż pieca czekałem około miesiąc czasu, może to nie krótko w mojej sytuacji ale ekipa poradziła sobie wyjątkowo sprawnie z podłączeniem i rozruchem pieca.

 

Szymon, Rzeszów

Przyznam szczerze że początkowo nie widziałem korzyści ekonomicznych z pieca indukcyjnego. Zadecydowało moje lenistwo i chęć wyrzucenia kopciucha. Temperaturę w domu reguluję bezprzewodowo z centralki w salonie, nie muszę chodzić dokładać do pieca, zamawiać i znosić węgla, wyrzucać popiołu a latem siedzieć w gorącej kotłowni rozpalając piec żeby mieć wodę użytkową. Po sezonie grzewczym policzyłem sobie wszystko jeszcze raz. Okazało się że koszt ogrzania mojego domu piecem indukcyjnym jest porównywalny do kosztów węgla.

Adam, Biała Podlaska

Firmę polecił mi znajomy który w 2019 roku zamontował fotowoltaikę. Spotkałem się z przedstawicielem, po tygodniu podjąłem decyzje i spisaliśmy umowę. Na montaż czekałem 10 dni, na wymianę licznika trochę dłużej bo 5 tygodni. Ostatecznie w kwietniu 2020 moja elektrownia ruszyła. Firma załatwiła dla nie dotacje Mój prąd. Pieniądze były na koncie w sierpniu. Szczerze polecam. Kompleksowa obsługa, dbałośc o kilenta i przedstawiciele z nieprzeciętną wiedzą.

Krzysztof, Oświęcim

Na innowacyjny dom trafiłem szukając informacji o ogrzewaniu piecem indukcyjnym. Przedstawiciel zaproponował mi, rozłożenie inwestycji na dwie części. Na wiosnę zrobienie fotowoltaiki a na jesień pieca. Przyznam że ten układ mi odpowiadał bo taka duża inwestycja w jednym czasie była nieosiągalna. Panele mam na dachu, po pierwszych wiosennych miesiącach widzę że pordukcja roczna będzie wyższa niż zakładałem.

Stanisław, Dąbrowa Górnicza

Rozglądając się za wykonawcą spotkałem się z 8 różnymi przedstawicielami. Oferty różnych firm były bardzo zbliżone i żadna właściwie do mnie nie przemówiła. Z panami z innowacyjnego domu rozmawiałem przez telefon, dostałem mailową ofertę tego samego dnia. Firma przekonała mnie do siebie długimi gwarancjami, porządnym sprzętem i kompleksową obsługą. Czekam na montaż, zobaczymy jak to się u mnie sprawdzi.

Andrzej, Strzelce Opolskie

Fotowoltaikę zamontowali mi w grudniu 2020 roku, jestem zadowolona z montażu i miłej obsługi. Nie chciałam wydawać tak dużej kwoty od razu, rozbiłam to na raty które zaproponowała mi firma. Płacę teraz 200 zł miesięcznie czyli tyle samo co za prąd wcześniej. Słyszałam, że początkiem 2021 roku były podwyżki, gdybym nie miała paneli to płaciłabym 230 zł. Czyli jestem na + od samego początku :)

 

Maria, Radomsko

Prześlij swoją opinię

hCaptcha
Blog
 • 10/04/2022 - Zespół Innowacyjny Dom 0 Komentarze
  Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

   

  Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym którego głównym i najważniejszym zadaniem jest ogrzać budynek nawet podczas srogiej zimy. Pobocznym zadaniem pompy jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej, niektóre urządzenia pozwalają również na odwrócenie obiegu w sezonie letnim i przy pomocy klima konwektorów lub instalacji ogrzewania podłogowego chłodzić budynek.

   

  Dowiedz się więcej
 • 03/04/2022 - Zespół Innowacyjny dom 0 Komentarze
  Bufor ciepła – ogrzewanie elektryczne akumulacyjne

   

  Inwestorzy zainteresowani elektrycznym ogrzewaniem często zadają sobie pytanie co dla ich portfela będzie korzystniejsze. Czy może zakup pompy ciepła który wiąże się z niemałym początkowym wydatkiem ale za to użytkowanie pompy ciepła jest najtańsze w skali roku, czy może zakup znacznie tańszego kotła indukcyjnego, który potrzebuje jednak więcej energii elektrycznej? Czy jest złoty środek? Niezbyt drogie urządzenie grzewcze które jest tanie w eksploatacji. Ciekawym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie akumulacyjne. Dlaczego warto pomyśleć o buforach ciepła i jak to działa?

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/03/2022 - Zespół Innowacyjny dom 0 Komentarze
  Bufor ciepła zamiast kotła węglowego

   

  Elektryczne bufory ciepła zasilane elektrycznie, na przykład grzałkami oporowymi czy kotłem indukcyjnym są ciekawym rozwiązaniem w budynkach modernizowanych. Zdolności bufora do akumulacji ciepła przez wiele godzin umożliwiają nagrzanie setek litrów w nocy kiedy w tańszej taryfie G12 prąd jest o połowę tańszy a w dzień wykorzystanie zgromadzonego tam ciepła w instalacji centralnego ogrzewania. Jest to rozwiązanie o połowę tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie zwykłym kotłem oporowym czy elektrodowym.

   

  Dowiedz się więcej
zobacz wszystkie wpisy

Zadzwoń!

Porozmawiamy o doborze technologii i wycenimy urządzenia!

tel. 730 700 016 - oddzwonimy do Ciebie!

Wybierz temat, który Cię interesuje

Chcę umówić się na rozmowę
Kotły indukcyjne
Fotowoltaika
Inteligentne sterowanie
Pompy ciepła

Uwagi dodatkowe

hCaptcha